Obudowy akustyczne – komfort na stanowisku pracy!

Obudowy akustyczne

Nikomu chyba nie trzeba zwracać uwagi na banalny fakt, iż w obecnych czasach poziom wszelkich uciążliwości, zanieczyszczeń czy efektów ubocznych wzrasta wprost proporcjonalnie do zaawansowania technologicznego danego obszaru. Mamy tu na myśli zwłaszcza obszary miejskie, silnie zurbanizowane, bo te głównie zyskują na rozwoju cywilizacyjnym. Obudowy akustyczne stosujemy w celu zmniejszenia emisji hałasu wytwarzanego przez maszyny produkcyjne. Poziom hałasu na stanowisku pracy to rzecz bardzo istotna, ustalona odpowiednimi normami. Chcąc sprostać wymaganiom oraz zasadom BHP obudowy akustyczne są wręcz niezbędne wszędzie tam gdzie człowiek narażony jest pracę w zbyt dużym poziomie hałasu.

KABINY DŹWIĘKOCHŁONNE

Obudowy akustyczne, wyższy komfort pracy

Obudowy akustyczne nazywane też obudowami dźwiękochłonnymi są stosowane w różnych sferach przemysłu głównie po to, by zapewnić komfort przede wszystkim pracownikom zakładów produkcyjnych, ale również by odizolować od źródeł dźwięków osoby postronne: przechodniów, osoby przejeżdżające niedaleko np. miejsca napraw, remontów, budowy lub mieszkańców okolicznych terenów.

Generalnie możemy stwierdzić, iż samo zjawisko (ponadnormatywnego natężenia hałasu), jak i wyartykułowane potrzeby klientów spowodowały, iż projektowanie, produkcja oraz montaż i konserwacja różnego rodzaju izolacji akustycznych, stały się osobną branżą przemysłu.

Producenci obudów akustycznych są w chwili obecnej w stanie zaprojektować i wykonać każdą izolację, czy to obudowę turbiny generatora, czy też uciążliwego podzespołu taśmy produkcyjnej, czy swoisty ?pokój? do przeprowadzania rozmów telefonicznych w izolowanych warunkach w korporacyjnej przestrzeni typu open-space.

Obudowy dźwiękochłonne – optymalne rozwiązanie

Takie obszary wykonawstwa znajdują się w centrum firmy Noise Reduction z Piekar Śląskich. Jest to marka, która już od dłuższego czasu zajmuje się profesjonalnym pomiarem poziomu natężenia hałasu na stanowiskach produkcyjnych, pomiarami hałasu w przestrzeni biurowej czy mieszkalnej oraz analizami akustycznymi w budynkach o charakterze usługowym lub handlowym.

Noise Reduction zajmuje się również preprodukcją elementów wcześniej zaprojektowanych w oparciu o pomiary dokonane u potencjalnego klienta. Zlecenie może być różnorakiego charakteru; może obejmować przygotowanie wytłumienia obiektu przemysłowego lub podzespołu produkcyjnego, produkcję tłumika, którego montaż zmniejszy hałas związany z przepływem powietrza w systemie wentylacyjnym oraz prefabrykację panelu akustycznego, coraz chętniej stosowanego w polskich biurach lub lokalach usługowych.

Nasza firma proponuje także opcję nieco uproszczoną, pozbawioną fazy uprzedniego pomiaru, projektowania i prefabrykacji danej osłony lub obudowy specjalnie dla zleconych warunków. Mowa tu o opcji sprzedaży gotowej już obudowy, która rzecz jasna tak samo jak wersja rozbudowana również obwarowana jest ścisłymi krajowymi i unijnymi normami. Wersja ta posiada ten niezaprzeczalny plus, iż już po zakupie produktu gotowego pozwala na niemalże natychmiastowy montaż obudowy akustycznej w miejscu przeznaczenia.

Noise Reduction to optymalne rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują kabiny dźwiękochłonne w swojej hali produkcyjnej, wyciszenia studia nagraniowego, tłumika odnóg systemu wentylacyjnego, ekrany dźwiękochłonne do biura, obudowy akustycznej do wyizolowania głośnej maszyny lub wreszcie, kabiny do komfortowych rozmów telefonicznych.

Strona główna I O nas I Usługi I Kontakt I Polityka prywatności

Copyright NOISE REDUCTION wszelkie prawa zastrzeżone